ÜRÜN GRUPLARI

Dragon

Zeroo

Altunay Spor

Görünüm: Galeri Galeri liste Liste
Sırala:
Basketbol Panyası
fiyat sorunuz
detay


Basketbol malzemeleri toptan ve perakende satışta en iyi fiyatlar her zaman Altunay Spor'da. Kaliteli malzeme, zamanında teslimat garantisi.

Spor malzemeleri toptan ve prakende satışı yapan firmamızdan temin edebiliceğiniz basketbol malzemeleri şunalrdı;

- Baketbol topları

- Bay, bayan formalar

- Basketbol Panyası (FİBER veya MDF) 

- Basketbol Potası (Dört Direkli Model)

- Basketbol Skorbordu (Mini Okul Skorbordu)

- Basketbol Çember (Sabit veya esnek)

- Diğer yardımcı ekipmanlar

Basketbol Nedir?

5'er kişiden oluşan iki takım halinde topla oynanan bir oyundur. Bbasketbol İlk olarak 1891 senesinde Amerika’da Springfield Üniversitesi eğitim üyelerinden Dr. James A. Naismith tarafından tasarlanıp tatbik edilmiştir.  1894 senesinde resmi kaidelere tabi tutulmuş ve devletlerarası ilk milli maç da 1897’de oynanmıştır. 1904’te Saint-Lovis Olimpiyatlarında gösteri niteliğinde oynanan basketbol, 1936 Berlin Olimpiyatlarında resmen yarışma programına alınmıştır.

Basketbol Türkiye’de ise ilk defa 1904 senesinde Robert Kolejinde oynanmıştır. Bilahare 1911’de Galatasaray Lisesinde, sonra İzmir Amerikan Kollejinde bu spor ile uğraşıldı. spor kulüplerinden Fenerbahçe 1915 yılında basketbol takımını kurdu. Bütün bunlara rağmen Türkiye’de basketbol 1924 yılından sonra itibar görmeye başladı. 

Basketbol Sahası Hakkında

Basketbol 28 metre uzunluğunda ve 15 metre genişliğinde sert zemine sahip bir sahada oynanır. Sahanın sınırlarını belirten çizgilere sırasıyla yan ve dip çizgiler denir. Kale, basketbol adı verilen bir tahta ve bu tahtaya dik olarak tutturulmuş çemberdir. Tahta dip çizgiden 120 cm içeride, 180 cm x 120 cm x 3 cm ebatlarındadır. Alt kenarı yerden 275 cm yüksekliktedir. Çember 45 santimetredir. Çembere topun üstten geçmesine engel teşkil etmeyecek şekilde dibi delik olan bir file takılır. Basketlerin önünde de serbest atış sahası bulunur.

Baketbol Formaları Hakkında

Basketbol formalarının önü ve arkası aynı ve tek renkte olmaktadır. Bu durum şortlar için de aynı şekildedir.  İsteyen oyuncular formanın içine tişört giyebilirler. Fakat bu tişörtlerin forma ile aynı renkte olması gerekmektedir. Şortlar altına giyilecek tayt gibi esnek malzemelerin de şortla aynı olması gerekmektedir. 
 

Dragon Zeroo Trump DHS Adidas Schutt Nittaku Eleiko Gymnova Senoh
-Üyelik Sözleşmesi -Satış Sözleşmesi -Ödeme ve Teslimat -Gizlilik ve Güvenlik -İade Şartları -Tüketicinin Korunması Kanunu -İptal Prosedürü